Modulio paskirtis
Naujo Skolų valdymo modulio paskirtis – automatizuoti skolų kontrolę. Šis modulis kontroliuoja skolų situaciją įmonėje, informuoja apie skolų būklę visas suinteresuotas šalis (pardavimo vadybininkus, skolų administratorius, skolininkus, skolų išieškojimo tarnybas), pateikia išsamią informaciją įmonės administracijai apie klientų įsiskolinimus bei veiksmus, kurie buvo atlikti siekiant pakeisti esamą situaciją.
Kiekvienas programoje užregistruotas pardavimas generuoja kliento skolą. Kiekviena skola turi būti apmokėta iki pardavime nurodyto apmokėjimo termino.
Deja, skolos dažnai yra apmokamos vėluojant, o kartais ir visai neapmokamos.
Pastebėta, kad skolos, kurios neapmokamos per 2 – 3 mėnesius nuo apmokėjimo termino, dažniausiai ir lieka nesumokėtos.
Tinkamu momentu atlikti teisingi veiksmai yra labai svarbūs – jie gali padėti Jums susigrąžinti laiku nesumokėtus pinigus.
Įmonėje turi būti nustatytos Skolų valdymo taisyklės – kas ir kada turi būti atliekama esant įsiskolinimui.
Skolų valdymo taisyklių pavyzdys:
- Apmokėjimo termino dieną mūsų įmonės darbuotojas paskambina klientui ir primena apie skolą;
- Praėjus 7 dienoms po apmokėjimo termino klientui siunčiamas elektroninis laiškas su prašymu apmokėti skolą, apie tai informuojamas atsakingas mūsų įmonės darbuotojas ;
- Praėjus 20 dienų po apmokėjimo termino klientui siunčiamas registruotas laiškas – Pranešimas skolininkui, apie tai informuojamas atsakingas mūsų įmonės darbuotojas ir skolų administratorius;
- Praėjus 45 dienoms po apmokėjimo termino informacija apie skolą siunčiama skolų išieškojimo tarnybai.
Skolos gali būti valdomos vadovaujantis ne vienu, o keliais taisyklių rinkiniais. Taisyklių rinkinys gali priklausyti nuo partnerio kategorijos (VIP ir paprasti klientai, didmenininkai ir mažmenininkai), nuo įsiskolinimo sumos ar kt.
Naudodami EuroSkaitos Skolų valdymo modulį automatizuojamas šių taisyklių valdymas.
Procesai
Procesų aprašymas
Skolų valdymo taisyklių rinkiniai EuroSkaitoje vadinami Procesais, o pačios taisyklės – etapais.
Aukščiau pateiktame pavyzdyje aprašytas procesas turėtų keturis etapus:
- Pirmasis: 0 – 6 dienos nuo apmokėjimo termino;
- Antrasis: 7 – 19 dienos nuo apmokėjimo termino;
- Trečiasis: 20 – 44 dienos nuo pamokėjimo termino;
- Ketvirtasis prasideda esant 45 dienoms nuo apmokėjimo termino.
Procesų sąrašas matomas pasirinkus Meniu punktą Sąrašai => Skolų valdymas => Procesai:
Kiekvienam skirtingam skolos valdymo būdui (t.y. skirtingam taisyklių rinkiniui) aprašomas atskiras procesas.
Kiekvienas procesas nuosekliai aprašo vienareikšmes taisykles, kaip skola turi būti valdoma laike. Šios taisyklės apibrėžia veiksmus, kurie turi būti atliekami kiekviename skolos valdymo etape.
Aprašant naują procesą pildomi laukai:
Kodas, Pavadinimas, Paskirtis. Šiuose laukuose įvedamas proceso Kodas, Pavadinimas ir jo Paskirtis.
Griežtas etapų eiliškumas. Jeigu šis laukas pažymėtas , visi proceso etapai turi būti atlikti eilės tvarka (etapai negali būti praleidžiami). Jeigu Skolų valdymo servisas įjungiamas po tam tikro laiko tarpo, bus sureaguota į visus pauzės metu praleistus proceso etapus.
Jeigu šis laukas nepažymėtas , griežtas proceso etapų eiliškumas nebūtinas. Jeigu Skolų valdymo servisas įjungiamas po tam tikro laiko tarpo, iš karto sureaguojama į etapą, kuriam priklauso tos dienos data, o visi kiti pauzės metu praleisti proceso etapai nebeaktyvuojami.
Min.dienų int.:
Šiame lauke įvesta reikšmė turi prasmę tik tuo atveju, kai laukas ‚Griežtas etapų eiliškumas‘ yra pažymėtas .
Šiame lauke nurodomas minimalus dienų skaičius tarp proceso etapų.
Pagal nutylėjimą kiekvieno etapo veiksmai yra atliekami pirmąją etapo dieną. Tačiau jeigu laukas ‚Griežtas etapų eiliškumas‘ yra pažymėtas, tai prieš kiekvieno etapo aktyvavimą yra tikrinama, ar nuo tos dienos, kai buvo aktyvuotas ankstesnis šio proceso etapas, praėjo ne mažiau dienų, nei nurodyta lauke ‚Min.dienų int.‘. Jeigu praėjusių dienų skaičius mažesnis už nurodytą reikšmę, etapo aktyvavimas atidedamas tol, kol jis taps lygus lauko ‚Min.dienų int.‘ reikšmei.
Jeigu skolų valdymo servisas tam tikrą laiką nedirbo, o po jo paleidimo turi būti atlikti visi praleistieji etapai (laukas yra pažymėtas), tuomet pirmasis iš praleistųjų etapas aktyvuojamas iš karto, o visi kiti – vėliau, eilės tvarka. Lauke ‚Min.dienų int.‘ nurodoma, kiek mažiausiai dienų turi praeiti tarp artimiausių proceso stapų. Jeigu šio lauko reikšmė – nulis, po sistemos paleidimo iškarto aktyvuojami visi praleistieji proceso etapai.
Pavyzdys nr.1
Tarkime, kad dėl įsiskolinimo už sausio 05 d. pardavimo Skolų valdymo servisas turėjo sureaguoti keturis kartus: I etapas – sausio 20 d., II etapas – sausio 25 d., III etapas – vasario 1 d. ir IV etapas – kovo 1 d.
Jeigu procese nurodyta , tai I etapas bus aktyvuotas sausio 20 d., II etapas – sausio 27 d., III etapas – vasario 3 d. ir IV etapas – kovo 1 d.
Pavyzdys nr.2
Tarkime, kad dėl įsiskolinimo už sausio 05 d. pardavimo Skolų valdymo servisas turėjo sureaguoti tris kartus: I etapas – sausio 10 d., II etapas – sausio 20 d. ir III etapas – vasario 5 d. Skolų valdymo sistema nedirbo visą sausio mėnesį ir buvo paleista vasario 1 d.
a) Jeigu procese nurodyta , I etapas bus praleistas, II etapas bus aktyvuotas vasario 1 d., o III etapas – vasario 5 d.
b) Jeigu procese nurodyta , I etapas bus aktyvuotas vasario 1 d., II etapas – vasario 5 d. ir III etapas – vasario 9 d..
c) Jeigu procese nurodyta , I ir II etapai bus aktyvuoti vasario 1 d., o III etapas – vasario 5 d.
Procesas užrašomas paspaudus mygtuką .
Proceso etapų aprašymas
Konkretūs pasirinkto proceso etapai aprašomi paspaudus mygtuką .
Skolų valdymo serviso reakcija į kiekvienos skolos kiekvieną proceso etapą – generuojama nauja EuroSkaitos operacija. Kokio tipo operacija turi būti generuojama kiekviename proceso etape, nurodoma jo aprašyme.
Procesų etapų sąrašas pildomas kairėje apatinėje lango dalyje:
Naujas proceso etapas įvedamas paspaudus mygtuką .
Lauke Laikas nuo nurodoma etapo pradžia. Šio lauko reikšmė – dienų skaičius nuo apmokėjimo termino pabaigos. Šis skaičius gali būti ir teigiamas, ir lygus nuliui, ir neigiamas (pavyzdžiui, tam tikras veiksmas gali būti atliekamas esant kelioms dienoms iki apmokėjimo termino pabaigos). Jeigu skolų valdymo servisas veikia pastoviai, etapo veiksmai atliekami pirmąją etapo laikotarpio dieną.
Lauke Laikas iki matoma etapo laikotarpio pabaiga. Šis laukas nepildomas – jį užpildo pati programa, įvedus tolesnį proceso etapą.
Lauke Pavadinimas įrašomas etapo pavadinimas – laisvas tekstas.
Lauke Op.Tipo.Pavad. nurodomas šiame etape generuojamos operacijos tipas. Šio lauko reikšmė pasirenkama iš sąrašo:
Šiuo metu programoje yra trys standartiniai skolų valdymo serviso generuojamų operacijų tipai – Priminimas apie skolą, Pranešimas skolininkui ir Skolininko įspėjimas. Pagal atskirus EuroSkaitos klientų užsakymus jų gali būti sukurta ir daugiau.
🛈 Keli to paties proceso etapai gali generuoti to paties tipo operacijas (pvz., Pranešimus apie skolą).
Etapas, kurio laukas Neaktyvus yra pažymėtas , tampa neaktyviu sąrašo įrašu. Skolų valdymo modulis neatlieka jokių veiksmų, susijusių su šiuo etapu.
Etapas, kuris programoje bent kartą buvo panaudotas, nebegali būti ištrintas. Jeigu šis etapas turi būti pakeistas, galite jį paskelbti neaktyviu, o vietoje jo įvesti kitą (aktyvų) etapą.
Neaktyvūs proceso etapai matomi tik tuomet, kai etapų sąrašo viršuje esantis mygtukas yra ‚įspaustas‘.
Lauke AtFailo vardas gali būti nurodomas paštu siunčiamam pranešimui naudojamo RTM failo vardas. Išsamiau apie pranešimų siuntimą skaitykite toliau esančiuose skyriuose.
Įvestas etapas užrašomas paspaudus mygtuką . Proceso etapų kiekis yra neribojamas.
Proceso etapo veiksmai
Kiekvienam proceso etapui turi būti nurodomi veiksmai, atliekami šio etapo metu. Kiekvienas veiksmas aprašo tam tikro pranešimo išsiuntimą – kam ir kokia informacija turi būti išsiųsta.
Pasirinkite etapą ir įveskite jo veiksmus Procesų etapų veiksmų sąraše, esančiame dešinėje apatinėje lango dalyje:
Naujas veiksmas įvedamas paspaudus mygtuką .
Lauke Adr.Pavad. įvedamas siunčiamos informacijos adresato tipas. Šio lauko reikšmė pasirenkama iš sąrašo:
Jeigu adresatas – Atsakingas už vykdymą, informacija bus siunčiama asmeniui, kuris operacijoje nurodytas kaip ‚Atsakingas asmuo‘.
Jeigu adresatas – Partnerio atstovas, informacija bus siunčiama asmeniui, kuris operacijos partnerio kortelėje nurodytas kaip ‚Atstovas‘.
Jeigu adresatas – Partnerio globėjas nr.1 arba Partnerio globėjas nr.2, informacija bus siunčiama asmeniui, kuris operacijos partnerio kortelėje yra nurodytas kaip ‚Globėjas nr.1‘ arba ‚Globėjas nr.2‘.
Jeigu adresatas – Partneris, informacija siunčiama operacijos partnerio kortelėje nurodytu adresu.
Jeigu adresatas – Konkretus mūsų darbuotojas, informacija bus siunčiama asmeniui iš Mūsų asmenų sąrašo. Konkretus asmuo tuomet nurodomas lauke ‚Gavėjo kodas‘. Šio lauko reikšmė – asmens kodas – gali būti pasirinkta iš sąrašo paspaudus mygtuką F3. Lauke ‚Gavėjo pavadinimas‘ matomas pasirinkto asmens vardas, pavardė ir pareigos.
Jeigu adresatas – Konkretus atstovas, informacija bus siunčiama asmeniui iš Atstovų sąrašo. Konkretus atstovas tuomet nurodomas lauke ‚Gavėjo kodas‘. Šio lauko reikšmė gali būti pasirinkta iš sąrašo paspaudus mygtuką F3.
Jeigu adresatas – Mūsų darbuotojas, informacija bus siunčiama asmeniui iš Pareigybių sąrašo. Konkreti pareigybė tuomet nurodoma lauke ‚Gavėjo kodas‘. Šio lauko reikšmė – pareigybės kodas – gali būti pasirinkta iš sąrašo paspaudus mygtuką F3. Lauke ‚Gavėjo pavadinimas‘ matomas pasirinktos pareigybės pavadinimas.
Adresatas Išorinė sistema dabar neveiksnus. Jeigu informacija turi būti siunčiama Skolų išieškojimo tarnybai, siūlome kontaktinį šios tarnybos asmenį įvesti į Atstovų sąrašą ir pasirinkti adresatą Konkretus atstovas.
! Informacijos siuntimo adresas nustatomas automatiškai iš adresato (asmens, atstovo arba partnerio) kortelės, atsižvelgiant į siuntimo būdą.
Lauke Pr.Siunt.Būdas nurodomas informacijos siuntimo būdas. Šio lauko reikšmė pasirenkama iš sąrašo:
! Šiuo metu pranešimo siuntimo būdai Elektroniniu paštu ir SMS žinute galimi tik MS SQL bazėse dirbantiems vartotojams.
Jeigu pranešimo siuntimo būdas – Paštu, siunčiama informacija atspausdinama naudojant nurodytą RTM failą. RTM failo vardas gali būti nurodomas Etapų sąrašo lauke ‚AtFailo vardas‘ (tuomet ta pati RTM forma bus skirta visiems šio etpo veiksmams) arba Veiksmų sąrašo lauke ‚AtFailo vardas‘ (tuomet kiekviename veiksme gali būti nurodyta skirtinga RTM forma ).
Nurodytas *.RTM failas turi būti kataloge EuroSkaita \ Ataskaitos.
🛈 Paruoštas šablonas *.RTM failo pagaminimui – SV_PVZ.RTM. Iš jo kopijų gali būti gaminamos reikiamos pranešimų formos. Konkreti spausdinamo dokumento forma turi būti pagaminta Skolų valdymo modulio diegimo metu. Kiekvienam etapo veiksmui gali būti nurodyta skirtinga spausdinamo dokumento forma.
Jeigu informacija siunčiama Elektroniniu paštu, Skaita-paštu ar SMS žinute, siunčiamo pranešimo teksto šablonas suformuojamas paspaudus Veiksmų sąrašo viršuje esantį mygtuką .
Pranešimas rašomas kairėje lango pusėje. Pranešimo tekste gali būti panaudoti lango dešinėje matomo Laukų sąrašo laukai. Šiame sąraše išvardinti laukai su įmonės –siuntėjos, įmonės – skolininkės, įsiskolinimo operacijos, pranešimo adresato ir pranešimo operacijos atributais.
Laukų sąrašo įrašas įkeliamas į pasirinktą teksto vietą dvigubu pelės klavišo paspaudimu arba tiesiog ‚nutempiant‘ pele.
Pavyzdys
Pranešimo teksto ištrauka:
Primename, kad iki šiol nesate apmokėję &PRANESIMO_SUMA &PRANESIMO_VALIUTA pagal sąskaitą &PRIEZASTIS_DOKNR (išrašymo data &PRIEZASTIS_DATA_FORVIEW) , kurios apmokėjimo terminas – &PRIEZASTIS_TERMINAS_FORVIEW.
(Paryškintas tekstas – į pranešimo tekstą įterpti Laukų sąrašo laukai)
Siunčiamame pranešime vietoj laukų bus įrašyti dinamiškai suformuoti duomenys, pavyzdžiui:
Primename, kad iki šiol nesate apmokėję 875,50 Eur pagal sąskaitą ABC-1234567 (išrašymo data 2024.09.15) , kurios apmokėjimo terminas – 2024.10.01.
Laukų sąrašas gali būti filtruojamas. Filtravimas gali būti atliekamas pagal lauko kodą arba pagal lauko pavadinimą.
Filtravimo tvarka:
1. Pele pasirinkite lauko, pagal kurį turi būti atliekamas filtravimas, antraštę. Nuo šio pasirinkimo priklausys lango viršuje esančio lauko pavadinimas. Jeigu pasirinkta antraštė ‚Lauko pavadinimas‘, filtravimo reikšmė įvedama lauke ‚Pavadinimo filtras‘:
Jeigu pasirinkta antraštė ‚Kodas ‘, filtravimo reikšmė įvedama lauke ‚Kodo filtras‘:
2. Lango viršuje esančiame lauke (‚Kodo filtras‘ arba ‚Pavadinimo filtras‘) įveskite ieškomą reikšmę. Laukų sąrašas automatiškai išfiltruojamas.
3. Jeigu reikšmės įvestos ir lauke ‚Kodo filtras‘, ir lauke ‚Pavadinimo filtras‘, filtruojant atsižvelgiama į abi sąlygas. Priešingu atveju nereikalinga sąlyga turi būti ištrinta.
Sukurtas pranešimas užrašomas paspaudus mygtuką .
Skolų valdymo procesų priskyrimas operacijoms
Aprašytų procesų kiekis programoje neribojamas. Kiekviena skolos operacija gali būti valdoma tik vieno proceso. Skolų valdymo servisas kiekvienai skolos operacijai priskiria jai tinkantį procesą.
Kiekvienam programoje aprašytam procesui gali būti nurodytos sąlygos. Tik nustatytas sąlygas tenkinančių operacijų skolos bus valdomos šio proceso.
Sąlygos įvedamos pasirinkto proceso redagavimo metu paspaudus mygtuką :
Papildomo filtro puslapyje Skolų valdymas gali būti nurodytos sąlygos skolos operacijos partneriui, jo kategorijai, įvairiems skolos operacijos požymiams – apmokėjimo terminui, pristatymo būdui, atsakingam asmeniui, sandėliui ir t.t.
Jeigu viena skolos operacija tenkina kelių procesų sąlygas, tai jai bus priskirtas procesas su mažiausiu kodu (tinkančių procesų sąrašas išrūšiuojamas kodo didėjimo tvarka ir pasirenkamas pirmasis sąrašo įrašas).
Jeigu procesų sąraše yra procesas, kurio sąlygos nėra nurodytos, jis gali būti priskirtas bet kuriai operacijai.
Jeigu skolos operacija netenkina nei vieno proceso sąlygų, jai priskiriamas sisteminis procesas ‚Skolų valdymas neatliekamas‘.
Skolų valdymo servisas
Skolų valdymo servisas iškviečiamas pasirinkus Meniu punktą Servisai => Skolų valdymo servisas:
Skolų valdymo serviso veiksmai atliekami paspaudus mygtuką Start.
Jeigu servisas turi būti įjungiamas periodiškai, lauke Aktyvavimo intervalas nurodykite šio periodo trukmę minutėmis. Tuomet servisas bus aktyvuojamas kas nurodytą laiko tarpą tol, kol Skolų valdymo serviso langas bus atidarytas.
Skolų valdymo servisas seka laiką, analizuoja skolų operacijas ir, kai tik dienų, praėjusių nuo apmokėjimo termino, skaičius patenka į tam tikrą operaciją apdorojančio proceso etapą, generuoja operacijas, atitinkančias šio etapo veiksmus.
Aptarsime veiksmus, kurie atliekami aktyvuojant Skolų valdymo servisą:
1. Naujai įvestoms (jeigu servisas įjungtas pirmą kartą, tai visoms) pardavimų prigimties operacijoms priskiriami skolų valdymo procesai.
Programa skanuoja visus aktyvius skolų valdymo procesus (kodo didėjimo tvarka) ir atrenka operacijas, tenkinančias proceso filtre įvestas sąlygas. Jeigu sutinkamas procesas, kuriam filtro sąlygos neįvestos, jam bus priskirtos visos kitiems procesams dar nepriskirtos operacijos.
Tokiu būdu Skolų valdymo servisas kiekvienai skolos operacijai priskiria jai tinkantį procesą. Šis priskyrimas atliekamas tik vieną kartą – kai skolos operacija į skolų valdymo servisą patenka pirmą kartą. Operacijai priskirtas procesas nebegali būti pakeistas.
Jeigu pirmą kartą į Skolų valdymo servisą patekusi operacija netenkina nei vieno proceso sąlygų, jai priskiriamas sisteminis procesas ‚Skolų valdymas neatliekamas‘. Šio priskyrimo vėliau taip pat nebegalima pakeisti.
Procesas, priskirtas skolos operacijai, matomas šios operacijos Informacijoje
Naujai įvestai operacijai iki pirmojo Skolų valdymo serviso aktyvavimo šiame lauke matoma reikšmė ‚Nepriskirtas‘.
🛈 Rekomenduojame nestartuoti Skolų valdymo serviso tol, kol neaprašyti visi skolas valdantys procesai.
2. Atrenkamos dar neapmokėtos, skolų valdymo procesus turinčios operacijos, kurių mokėjimo terminas pasibaigęs (arba tenkina procese aprašytą sąlygą – proceso etapas gali prasidėti ir anksčiau už apmokėjimo terminą).
🛈 Skolų valdymo servisas apdoroja tik neapmokėtas operacijas. Kai tik operacija tampa apmokėta, skolų valdymo servisas jos nebevaldo.
3. Kiekvienai atrinktai operacijai nustatomas einamosios datos aktyvus skolų valdymo proceso etapas.
Jeigu operacijoms priskirtuose procesuose nustatytas griežtas etapų eiliškumas, analizuojami papildomi apribojimai:
- Jei nuo paskutinio aktyvuoto proceso etapo praėjo mažiau nei ‚minimalus intervalas‘, operacijos skolos valdymas šio serviso aktyvavimo metu nebeatliekamas..
- Jeigu yra ‚praleistų‘ proceso etapų, atrenkamas pirmasis iš šiai operacijai neaktyvuotų etapų.
! Vieno serviso paleidimo metu vienai skolos operacijai gali būti aktyvuojamas tik vienas proceso etapas.
Toliau analizuojamos tik tos iš atrinktų operacijų, kurioms buvo rasti aktyvūs etapai.
4. Identifikuojami visi atrinktų operacijų aktyvių etapų pranešimai.
5. Nustatomi visų siunčiamų pranešimų gavėjai ir jų adresai.
6. Generuojamas vidinis programos užsakymas pranešimų siuntimui,
7. Generuojamos operacijos, atitinkančios visus siunčiamus pranešimus.
Generuojamų operacijų tipai – Priminimas apie skolą, Pranešimas skolininkui, Skolininko įspėjimas.
Sugeneruotos operacijos matomos modulyje Visos operacijos.
Sugeneruotos Priminimų, Pranešimų ir Įspėjimų operacijos ryšiais siejasi su pirmine skolos operacija. Šis ryšys matomas operacijos Informacijoje:
Lauke Pastaba1 įrašoma Skolų valdymo serviso sugeneruotos operacijos priežastis.
Čia nurodoma skolos operacijos data, dokumento numeris, operacijos numeris, operacijos suma, skolos valdymo proceso kodas, vėlavimo dienų skaičius, skolos suma, aktyvuotas proceso etapas ir etapo versijos numeris.
Etapo versija pasikeičia po jo informacijos redagavimo.
Be to, laukas Pastaba1 (operacijos generavimo priežastis) matomas ir Informacijos puslapyje Pastabos:
Operacijų, kurias sugeneravimo Skolų valdymo servisas, dabar trinti negalima (vėliau ši programos galimybė atsiras).
Skolų pranešimų siuntimo servisas
Skolų pranešimų siuntimo servisas iškviečiamas pasirinkus Meniu punktą Servisai => Skolų pranešimų siuntimo servisas:
Skolų pranešimų siuntimo serviso veiksmai atliekami paspaudus mygtuką Start.
Jeigu servisas turi būti įjungiamas periodiškai, lauke Aktyvavimo intervalas nurodykite šio periodo trukmę minutėmis. Tuomet servisas bus aktyvuojamas kas nurodytą laiko tarpą tol, kol Skolų pranešimų siuntimo serviso langas bus atidarytas.
Skolų pranešimų siuntimo servisas pagal Skolų valdymo serviso sugeneruotą vidinį pranešimų siuntimo užsakymą automatiškai išsiunčia pranešimus Elektroniniu paštu bei SMS žinutėmis, taip pat paruošia pranešimų, kuriuos reikia išsiųsti paprastu Paštu, paketus spausdinimui.
Informacijos siuntimo adresas nustatomas automatiškai iš adresato (asmens, atstovo ar partnerio) kortelės, atsižvelgiant į siuntimo būdą.
Elektroniniu paštu
Pranešimų siuntimui Elektroniniu paštu siuntėjui reikalinga atskira programa EuroSkaitos pranešimų servisas. (Ši programa nėra EuroSkaitos sudėtinė dalis.) Pranešimo gavėjo kortelėje turi būti nurodytas Elektroninio pašto adresas.
Pranešimų siuntimas elektroniniu paštu dabar įmanomas tik MS SQL bazėse dirbantiems vartotojams.
SMS žinutėmis
Pranešimų siuntimui SMS žinutėmis siuntėjui reikalinga atskira programa EuroSkaitos pranešimų servisas ir konkretus mobilus telefono aparatas, kabeliu sujungtas su kompiuteriu. Pranešimo gavėjo kortelėje turi būti nurodytas Mobilaus telefono numeris.
Pastaba 1. EuroSkaitos pranešimų servisas nėra sudėtinė EuroSkaitos dalis.
Pastaba 2. Konkretaus telefono aparato tinkamumą šiai procedūrai reikėtų derinti Skolų valdymo modulio diegimo metu.
Pranešimų siuntimas SMS žinutėmis dabar įmanomas tik MS SQL bazėse dirbantiems vartotojams.
SMS žinutėmis rekomenduojama siųsti trumpus priminimus savo įmonės darbuotojams (pavyzdžiui, važinėjantiems prekybos agentams).
Pranešimų spausdinimas
Pranešimų spausdinimo modulis skirtas Paštu siunčiamų pranešimų spausdinimui. Jis iškviečiamas pasirinkus Meniu punktą Ataskaitos => Skolų valdymas => Pranešimų spausdinimas.
Paštu siunčiamų pranešimų paketus paruošia Skolų pranešimų siuntimo servisas. Pranešimų spausdinimo modulyje jie tik atspausdinami.
Lauke Paketas nurodykite siunčiamą (spausdinamą) pranešimų paketą. Jis pasirenkamas iš paruoštų ir dar neišsiųstų paketų sąrašo:
Paspaudę atnaujinimo mygtuką (esantį šalia spausdinimo mygtuko) ekrane matysite pasirinktam paketui priklausančius pranešimus
Paspaudę mygtuką paruošite pasirinktą Pranešimų paketą siuntimui. Paruoštas siuntimui pranešimų paketas tampa ‚užimtas‘ to programos vartotojo, kuris atliko paruošimą siuntimui. Šis vartotojas spausdins paketo pranešimus.
Taigi, vieno Pranešimų paketo paruošimą siuntimui gali atlikti tik vienas programos vartotojas. Be to, vienas programos vartotojas negali spausdinti pranešimų paketo, kuris yra ‚Paruoštas spausdinimui‘ kito programos vartotojo.
Visi pasirinkto paketo pranešimai atspausdinami paspaudus mygtuką . Spausdinama forma priklauso nuo paruoštos spausdinamo pranešimo formos.
Atspausdinti pranešimų paketai pažymimi mygtuku . Tuomet jie nebebus matomi neišsiųstų paketų sąraše.
Priedas
Pareigybės
Tam tikras pareigas įmonėje atliekantys žmonės laikui bėgant keičiasi.
Pareigybių sąraše registruojama, kokie asmenys ir kokiu laikotarpiu atliko tam tikras pareigas:
Nauja pareigybė registruojama įvedant jos kodą ir pavadinimą:
Pasirinktas pareigas einantys asmenys nurodomi paspaudus mygtuką :
- Naujas sąrašo Asmenys įrašas įvedamas paspaudus mygtuką
.
- Lauke Data nuo įveskite datą, nuo kurios registruojamas asmuo pradėjo (pradės) atlikti šias pareigas.
- Lauke Asm.Kodas įveskite asmens kodą (reikšmė gali būti pasirinkta iš Asmenų sąrašo).
- Laukai Asm.Vardas, Asm.Pavardė ir Asm.Pareigos užpildomi automatiškai – į juos įrašomi pasirinkto asmens vardas, pavardė ir pareigos.
- Laukas Data iki nepildomas – jį automatiškai užpildo pati programa, įvedus naują tos pačios pareigybės asmenį
- Kiekvienai pareigybei vienu metu gali būti priskirtas tik vienas asmuo.
Skolų valdymo procesuose siunčiamos informacijos gavėją galite nurodyti nurodydami pareigybę. Pasikeitus tam tikras pareigas einančiam asmeniui šią informaciją reiks nurodyti tik pareigybių sąraše – skolų valdymo procesuose asmuo bus nustatytas pagal nurodytą pareigybę.
Dokumento nr. 44