Buhalterinės apskairos programoje EuroSkaita yra galimybė aprašyti programos vartotojus ir juos atitinkančius slaptažodžius, aprašyti kiekvieno vartotojo teises programoje, matyti, kuris vartotojas atliko konkrečių operacijų bei įrašų įvedimą ar redagavimą, o taip pat registruoti kiekvieno vartotojo darbo su programa laiką.
Modulis ‘Vartotojų teisės’
Sistema => Vartotojai
Vartotojų teisių modulyje aprašomi programos vartotojai, nurodomi šių vartotojų slaptažodžiai ir teisės. Šiame modulyje gali būti matomas ir konkrečių programos vartotojų darbo su programa aktyvumas.
Programos vartotojai yra išskirstomi į vartotojų grupes. Dauguma vartotojų teisių yra aprašomos vartotojų grupei (t.y. tokias pačias teises turi visi tos grupės vartotojai). Kai kurios teisės gali būti aprašomos konkretiems programos vartotojams.
Bandras Vartotojų teisių lango vaizdas priklauso nuo aktyvaus programos vartotojo.
Bendras šio lango vaizdas, kai aktyvaus vartotojo vardas – ‘allusers’:
Bendras Vartotojų teisių lango vaizdas, kai aktyvus programos vartotojas – bet koks, išskyrus ‘allusers’:
Kairėje Vartotojų teisių lango dalyje yra Vartotojų medis.
Dešinėje lango pusėje matoma ir redaguojama pasirinktą Vartotojų medžio šaką atitinkanti informacija.
Vartotojai ir vartotojų grupės
Pirmojo lygio Vartotojų medžio šakos aprašo vartotojų grupes. Darbo su programa pradžioje Vartotojų teisių modulyje yra aprašyta vartotojų grupė ‘Admin.’. Šiai grupei priklausantys programos vartotojai turi išskirtines teises.
Naują vartotojų grupę gali įvesti tik vartotojas ‘allusers’. Nauja vartotojų grupė įvedama, paspaudus lango Įrankių juostoje esantį mygtuką . Naujos vartotojų grupės įvedimas vyksta dešinėje lango dalyje:
- Kodas. Šiame lauke įvedamas vartotojų grupės kodas.
- Pavadinimas. Nurodomas vartotojų grupės pavadinimas.
Vartotojų grupei priskiriamos teisės gali būti nurodomos grupės įvedimo metu (apatinėje lango dalyje). Apie tai skaitykite toliau esančiame skyrelyje Vartotojų teisių aprašymas.
Paspaudę mygtuką arba klavišų kombinaciją Ctrl+Enter patvirtinsite naujai įvestą vartotojų grupę. Paspaudę mygtuką
arba klavišų kombinaciją Ctrl+T atsisakysite naujai vedamos vartotojų grupės.
Antrojo lygio šakos Vartotojų medyje aprašo atskirus programos vartotojus. Kiekvienas vartotojas priskiriamas konkrečiai vartotojų grupei.
Darbo su programa pradžioje Vartotojų teisių modulyje yra aprašytas vartotojas vardu ‘allusers’, priklausantis vartotojų grupei ‘Admin.’.
Naujus programos vartotojus gali įvesti tik vartotojas ‘allusers’.
Jeigu norite įvesti naują programos vartotoją, iš pradžių Vartotojų medyje pasirinkite grupę, kuriai priklausys šis vartotojas, arba bet kurį kitą tai grupei priklausantį vartotoją, o po to paspauskite mygtuką . Naujo vartotojo įvedimas vyksta dešininėje lango dalyje:
- Vardas. Programos vartotojo vardas. Šis vardas gali nesutapti su vartotoją atitinkančio asmens vardu.
- Aprašymas. Šiame lauke gali būti įvestas vartotojo aprašymas. Lauko ‘Aprašymas’ reikšmė – laisvai įvedamas tekstas.
- Mūsų asmuo. Šiame lauke nurodomas kodas asmens, atitinkančio aprašomą programos vartotoją. Asmens kodas įvedamas ranka arba pasirenkamas iš Mūsų asmenų sąrašo. Greta esančiuose informaciniuose laukuose matomi pasirinkto asmens vardas ir pavardė.
🛈 Programa neleis užrašyti vartotojo, jeigu nėra nurodytas jį atitinkantis asmuo.
Vartotojui priskiriamos teisės gali būti nurodomos vartotojo įvedimo metu (apatinėje lango dalyje). Apie tai skaitykite toliau esančiame skyrelyje Vartotojų teisių aprašymas.
Naujojo vartotojo įvedimo metu Vartotojų medyje matoma vieta, kurioje po patvirtinimo bus matomas šis vartotojas, pavyzdžiui:
Paspaudę mygtuką arba klavišus Ctrl+Enter patvirtinsite naujai įvestą vartotoją. Paspaudę mygtuką
arba klavišus Ctrl+T atsisakysite naujai įvedamo vartotojo.
Jeigu norite redaguoti vartotojo ar vartotojų grupės informaciją, pasirinkite tą vartotoją ar vartotojų grupę Vartotojų medyje ir paspauskite mygtuką arba klavišą F2. Atlikę reikalingus pataisymus ir paspaudę mygtuką
arba klavišus Ctrl+Enter patvirtinsite atliktus pataisymus. Paspaudę mygtuką
arba klavišus Ctrl+T atmesite įvestus pataisymus.
🛈 Vartotojų grupių ir konkrečių vartotojų informaciją gali redaguoti tik vartotojas ‘allusers’. Vartotojų vardai neredaguojami.
Vartotoją ar vartotojų grupę ištrinti gali tik vartotojų grupei ‘Admin.’priklausantis programos vartotojas. Vartotojas ar vartotojų grupė ištrinami pasirinkus šį vartotoją ar vartotojų grupę atitinkančią Vartotojų medžio šaką ir paspaudus mygtuką .
🛈 Vartotojų grupė ‘Admin.’ ir vartotojas’ allusers’ netrinami.
Vartotojo grupės keitimas
Vartotojas ‘allusers’ gali perkelti programos vartotoją iš vienos vartotojų grupės į kitą.
Jeigu norite perkelti konkretų programos vartotoją į kitą vartotojų grupę, pasirinkite šį vartotoją Vartotojų medyje ir paspauskite Įrankių juostoje esantį mygtuką . Dešinėje lango pusėje nurodykite vartotojų grupę, į kurią perkelsite pasirinktą vartotoją:
Informaciniuose laukuose ‘Vartotojas’ ir ‘Aprašymas’ matomas pasirinkto vartotojo vardas ir aprašymas. Lauke ‘Perkelti į grupę’ nurodoma kita vartotojų grupė. Šio lauko reikšmė pasirenkama iš visų vartotojų grupių sąrašo:
Paspaudę mygtuką patvirtinsite vartotojo perkėlimą į kitą vartotojų grupę; paspaudę mygtuką
atsisakysite šio perkėlimo.
Perkėlus vartotoją į kitą vartotojų grupę, jam bus suteiktos teisės, aprašytos naujojoje grupėje (senojoje grupėje aprašyti draudimai bus panaikinti). Išimtį sudaro puslapyje Kita aprašomos teisės – jos aprašomos konkrečiam vartotojui, o ne vartotojų grupei. Daugiau apie tai skaitykite skyriuje Vartotojų teisių aprašymas.
Paspaudę Įrankių juostoje esantį mygtuką arba jį atitinkantį klavišą F5 atnaujinsite Vartotojų teisių lange matomą informaciją.
Programos vartotojo slaptažodis
Kiekvienam programos vartotojui priskiriamas slaptažodis. Vartotojas ‘allusers’ gali įvesti ar pakeisti savo ar bet kurio kito vartotojo slaptažodį. Visi kiti vartotojai gali pakeisti tik savo slaptažodį.
Jeigu norite įvesti naują ar pakeisti seną vartotojo slaptažodį, pasirinkite šį vartotoją atitinkančią Vartotojų medžio šaką ir paspauskite mygtuką . Naujasis slaptažodis ar slaptažodžio keitimo informacija įvedama dešinėje lango pusėje:
- Vartotojas. Šiame lauke matomas pasirinkto vartotojo vardas. Laukas ‘Vartotojas’ – informacinis, neredaguojamas.
- Senas. Vartotojo slaptažodžio keitimo metu šiame lauke įvedamas senas pasirinkto vartotojo slaptažodis. Jeigu pasirinktajam vartotojui dar nebuvo priskirtas joks slaptažodis, šis laukas nepildomas. Vartotojas ‘allusers’ šio lauko gali nepildyti – t.y. jis gali pakeisti savo ar kitų vartotojų slaptažodžius, nežinodamas ankstesniųjų slaptažodžių.
- Naujas. Šiame lauke įvedamas naujas pasirinkto vartotojo slaptažodis.
- Patvirtinimas. Šiame lauke pakartotinai įvedamas pasirinkto vartotojo slaptažodis.
Paspaudę mygtuką ar klavišų kombinaciją Ctrl+Enter patvirtinsite įvestą vartotojo slaptažodį. Jeigu laukuose ‘Naujas’ ir ‘Patvirtinimas’ įvestos reikšmės nesutampa, programa neleis patvirtinti įvestos informacijos, o ekrane matysite pranešimą:
Paspaudę mygtuką ar klavišų kombinaciją Ctrl+T atsisakysite įvestos informacijos.
Vartotojo slaptažodis nurodomas prisijungimo prie programos Skaita2000 duomenų metu. Ekrane matomas slaptažodžio įvedimo langas:
- Prisijungti prie. Šiame lauke nurodomas duomenų rinkinys. Lauko ‘Prisijungti prie’ reikšmė gali būti pasirenkama iš duomenų rinkinių sąrašo, kuris bus matomas, paspaudus kairį pelės klavišą šiame lauke
- Vartotojo vardas. Šiame lauke įvedamas vartotojo vardas. Jeigu lauke ’Prisijungti prie’ nurodytame duomenų rinkinyje šis vartotojas nėra aprašytas, prisijungimas prie duomenų neįvyks.
- Slaptažodis. Šiame lauke įvedamas vartotojo slaptažodis.
Daugiau apie prisijungimą prie duomenų skaitykite aprašymo skyriuje Įvadas.
Vartotojų teisių aprašymas
Pagal nutylėjimą visiems programos vartotojams leidžiami visi programos veiksmai. Išimtį sudaro tik kitų vartotojų registracija ir teisių suteikimas vartotojams – šie veiksmai leidžiami tik vartotojui ‘allusers’.
Kiekvienam programos vartotojui gali būti nurodyti veiksmai, kurie jam leidžiami ar draudžiami programoje. Kai kurios teisės gali būti aprašomos vartotojų grupei, t.y. yra vienodos visiems tos grupės vartotojams, o kai kurios teisės gali būti skirtingai aprašomos atskiriems tos pačios grupės vartotojams.
🛈 Vartotojų teises gali aprašyti tik vartotojas ‘allusers’. Šis vartotojas gali aprašyti ir savo, ir kitų programos vartotojų teises.
Vartotojas ‘allusers’ mato ir gali keisti savo ir visų kitų programos vartotojų teises, o kiti programos vartotojai mato tik savo teises.
Vartotojų grupių ar atskirų vartotojų teisės aprašomos tos grupės ar vartotojo įvedimo arba redagavimo metu dešinėje apatinėje Vartotojų teisių lango dalyje. Ši lango dalis turi kelis puslapius, kuriuose gali būti įvedama bei matoma informacija apie vartotojų grupės ar konkretaus vartotojo teises. Aptarsime kiekvieną iš šių puslapių.
Puslapis TEISĖS
Puslapio Teisės informacija yra vienoda visiems vienos vartotojų grupės vartotojams. Jeigu šio puslapio informacija pakeičiama vartotojų grupei, ji lygiai taip pat pasikeičia ir visiems tos grupės vartotojams. Jeigu puslapio teisės informacija pakeičiama konkrečiam vartotojui, ji lygiai taip pat pasikeičia tai vartotojų grupei, kuriai priklauso šis vartotojas, ir visiems kitiems tos pačios grupės vartotojams..
Puslapyje teisės matomas detalus vartotojo teisių sąrašas. Vartotojo grupės ar atskiro vartotojo įvedimo ar redagavimo metu kiekvienas iš čia nurodytų veiksmų gali būti leistas arba uždraustas.
🛈 Programa neleis grupės ‘Admin.’ vartotojams uždrausti bet kurio iš puslpapyje teisės išvardintų veiksmų.
Jeigu norite uždrausti konkretų teisių sąraše esantį veiksmą, atlikite šiuos veiksmus:
- Pasirinkite konkretų teisių sąrašo įrašą naudodamiesi klaviatūros rodyklėmis ↓ bei ↑ , klavišais Page Up, Page Down, Ctrl + Page Up, Ctrl + Page Down arba vertikaliąja lentelės postūmio juosta;
- Pasirinktojo įrašo lauke ‘Uždrausta’ paspauskite kairį pelės klavišą, klaviatūros tarpo klavišą arba klavišą Enter.
Uždraudus konkrečius teisių sąraše esančius veiksmus, šalia jų esančiuose laukuose ‘Uždrausta’ atsiras draudimo ženklas :
Po redaguojamos ar įvedamos vartotojo ar vartotojų grupės informacijos patvirtinimo draudimo ženklas pasikeičia:
Jeigu norite panaikinti konkretaus teisių sąraše esančio veiksmo draudimą, dar kartą vienu iš aukščiau aprašytu būdu pažymėkite tą veiksmą atitinkančio įrašo lauką ‘Uždrausta’. Vartotojo ar vartotojų grupės informacijos įvedimo ar redagavimo metu šalia tą veiksmą atitinkančio teisių sąrašo įrašo bus matomas draudimo atšaukimo ženklas:
Po redaguojamos ar įvedamos vartotojo ar vartotojų grupės informacijos patvirtinimo draudimo atšaukimo ženklai nebematomi.
Teisių sąrašo veiksmų draudimai ar draudimo atšaukimai konkrečiam vartotojui gali būti atliekami greičiau, naudojantis specialias mygtukais. Šie mygtukai matomi Vartotojų teisių lango Įrankių juostoje atskiro vartotojo informacijos įvedimo ar reagvaimo metu.
Paspaudus mygtuką arba klavišų kombinaciją Ctrl + – vartotojui bus uždrausti visi teisių sąraše nurodyti veiksmai (nepriklausomai nuo to, ar prieš tai jie buvo uždrausti, ar ne). Šią programos funkciją patogu naudoti tuo atveju, jei dauguma teisių sąraše esančių veiksmų turi būti uždrausti ir tik keli – leisti. Tokiu atveju iš pradžių uždrauskite visus teisių sąraše esančius veiksmus, o po to atšaukite draudimą tik tiems veiksmams, kurie aprašomam vartotojui turi būti leisti.
Paspaudus mygtuką arba klavišų kombinaciją Ctrl + + vartotojui bus leisti visi teisių sąraše esantys veiksmai, t.y.visi šioje vartotojų grupėje anksčiau įvesti draudimai bus atšaukti.
Paspaudus mygtuką arba klavišų kombinaciją Ctrl + * vartotojui bus uždrausti visi prieš tai buvę leisti teisių sąrašo veiksmai ir leisti visi prieš tai buvę uždrausti teisių sąrašo veiksmai, t.y. lauko ‘Uždrausta’ reikšmės bus pakeistos priešingomis.
Aptarsime kai kuriuos teisių sąrašo įrašus:
- ‘Akceptuoti nuosavą operaciją’ – vartotojui suteikiama teisė (uždraudžiama) akceptuoti savo sukurtas operacijas ar atšauktį tokių operacijų akceptavimą ;
- ‘Akceptuoti svetimą operaciją’ – vartotojui suteikiama teisė (uždraudžiama) akceptuoti kitų vartotojų sukurtas operacijas ir atšaukti tokių operacijų akceptavimą;
- ‘Redaguoti visas’ – vartotojui suteikiama teisė (uždraudžiama) redaguoti visas bet kurio vartotojo įvestas operacijas;
- ‘Redaguoti savo grupės’ – vartotojui suteikiama teisė (uždraudžiama) redaguoti visas jo grupei priklausančių vartotojų įvestas operacijas.
Puslapis SANDĖLIAI
Programoje yra galimybė riboti konkrečių Sandėlių sąrašo sandėlių matymą atskiriems vartotojams.
Puslapyje Sandėliai matomi visi programos Sandėlių sąrašo įrašai. Konkretaus sandėlio matymas vartotojui uždraudžiamas pažymėjus jį atitinkančio įrašo lauką ‘Uždrausta’:
Sandėlių matymo draudimai ir šių draudimų atšaukimai atliekami taip pat, kaip ir puslapyje teisės nurodytų veiksmų draudimai ir draudimų atšaukimai.
Puslapio sandėliai informacija yra vienoda visiems vienos vartotojų grupės vartotojams. Jeigu šio puslapio informacija pakeičiama vartotojų grupei, ji lygiai taip pat pasikeičia ir visiems tos grupės vartotojams. Jeigu puslapio sandėliai informacija pakeičiama konkrečiam vartotojui, ji lygiai taip pat pasikeičia tai vartotojų grupei, kuriai priklauso šis vartotojas, ir visiems kitiems tos pačios grupės vartotojams.
Puslapis KASOS
Programoje yra galimybė riboti konkrečių įmonės kasų matymą atskiriems vartotojams. Uždraustosios kasos nebebus matomos įmonės Kasų sąraše, o Pinigų modulyje nebebus matomos šias kasas atitinkančios Pinigų medžio šakos.
Puslapyje Kasos matomi visi programos Kasų sąrašo įrašai. Konkrečios kasos matymas vartotojui uždraudžiamas pažymėjus ją atitinkančio įrašo lauką ‘Uždrausta’
Atskirų kasų matymo draudimai ir šių draudimų atšaukimai atliekami taip pat, kaip ir puslapyje teisės nurodytų veiksmų draudimai ir draudimų atšaukimai.
Puslapio Kasos informacija yra vienoda visiems vienos vartotojų grupės vartotojams. Jeigu šio puslapio informacija pakeičiama vartotojų grupei, ji lygiai taip pat pasikeičia ir visiems tos grupės vartotojams. Jeigu puslapio Kasos informacija pakeičiama konkrečiam vartotojui, ji lygiai taip pat pasikeičia tai vartotojų grupei, kuriai priklauso šis vartotojas, ir visiems kitiems tos pačios grupės vartotojams.
Puslapis BANKAI
Programoje yra galimybė riboti konkrečių įmonės atsiskaitomųjų sąskaitų matymą atskiriems vartotojams. Uždraustosios atsiskaitomosios sąskaitos nebebus matomos įmonės Atsiskaitomųjų sąskaitų sąraše, o Pinigų modulyje nebebus matomos šias atsiskaitomąsias sąskaitas atitinkančios Pinigų medžio šakos.
Puslapyje bankai matomi visi programos Atsiskaitomųjų sąskaitų sąrašo įrašai. Konkrečios atsiskaitomosios sąskaitos matymas vartotojui uždraudžiamas pažymėjus ją atitinkančio įrašo lauką ‘Uždrausta’:
Atskirų atsiskaitomųjų sąskaitų matymo draudimai ir šių draudimų atšaukimai atliekami taip pat, kaip ir puslapyje teisės nurodytų veiksmų draudimai ir draudimų atšaukimai.
Puslapio bankai informacija yra vienoda visiems vienos vartotojų grupės vartotojams. Jeigu šio puslapio informacija pakeičiama vartotojų grupei, ji lygiai taip pat pasikeičia ir visiems tos grupės vartotojams. Jeigu puslapio bankai informacija pakeičiama konkrečiam vartotojui, ji lygiai taip pat pasikeičia tai vartotojų grupei, kuriai priklauso šis vartotojas, ir visiems kitiems tos pačios grupės vartotojams.
Puslapis KITA
Programoje yra galimybė riboti prekių savikainos matymą atskiriems vartotojams. Vartotojas, kuriam uždrausta matyti prekių savikainą, darbo su programa metu niekur nematys prekių savikainos. (Išimtį sudaro Pirkimų valdymo modulio operacijose matoma informacija).
Prekių savikainos matymas vartotojui uždraudžiamas pažymėjus puslapyje Kita esantį lauką ‘Nerodyti savikainos’:
Puslapio Kita informacija yra vienoda visiems vienos vartotojų grupės vartotojams. Jeigu šio puslapio informacija pakeičiama vartotojų grupei, ji lygiai taip pat pasikeičia ir visiems tos grupės vartotojams. Jeigu puslapio kita informacija pakeičiama konkrečiam vartotojui, ji lygiai taip pat pasikeičia tai vartotojų grupei, kuriai priklauso šis vartotojas, ir visiems kitiems tos pačios grupės vartotojams.
Puslapis OPERACIJŲ TIPAI
Programoje yra operacijų tipų ribojimo atskiriems vartotojams galimybė. Programos vartotojas nemato uždrausto tipų operacijų, negali jų įvesti, redaguoti ar trinti.
Pavyzdys. Tarkime, kad dirbančiajam vartotojui uždraustas operacijų tipas ‘Pirkimo grąžinimas’. Tokiu atveju Pirkimų valdymo modulyje nebebus matomos pirkimo grąžinimo tipo operacijos, o Pirkimų valdymo lange matomame operacijų tipų medyje nebebus šakos, atitinkančios pirkimo grąžinimo tipą, spausdinant ataskaitą Žurnalai nebebus galima atspausdinti pirkimų grąžinimo tipo operacijų žurnalo (tokio tipo nebebus sąraše operacijos tipo pasirinkimui) ir pan.
Programos vartotojams gali būti ribojami visi operacijų tipai, išskyrus tuos, kurie įvedami Pinigų modulyje.
Operacijų tipų ribojimo konkrečiam vartotojui informacija yra įvedama šio vartotojo informacijos įvedimo ar redagavimo metu puslapyje operacijų tipai: Šiame puslapyje matomi visų operacijų tipų sąrašas. Konkretus operacijų tipas vartotojui uždraudžiamas pažymėjus jį atitinkančio įrašo lauką ‘Uždrausta’.
Atskirų operacijų tipų draudimai ir šių draudimų atšaukimai atliekami taip pat, kaip ir puslapyje teisės nurodytų veiksmų draudimai ir draudimų atšaukimai.
Puslapio Operacijų tipai informacija gali būti skirtinga kiekvienam programos vartotojui, net ir tai pačiai vartotojų grupei priklausantiems vartotojams. Šio puslapio informacija yra įvedama konkretaus vartotojo informacijos įvedimo ar redagavimo metu.
🛈 Operacijų tipų ribojimams aprašyti skirtas puslapis Operacijų tipai matomas tik tada, kai vartotojų medyje pasirinktas konkretus vartotojas.
Operacijų tipams skirti apribojimai gali būti nurodomi ir kitu būdu. Jeigu aktyvaus programos vartotojo teisių sąraše esantis veiksmas ‘Keisti aktyvumo statusą’ nėra uždraustas, tai operacijų tipų ribojimas šiam vartotojui gali būti nurodytas ir Operacijų tipų modulyje. Tokiu būdu pats vartotojas gali nurodyti sau draudžiamus operacijų tipus – tai patogu tuo atveju, kai vartotojas iš daugelio programos operacijų tipų naudoja tik kelis. Daugiau apie tai skaitykite aprašymo skyriuje Modulis ‘Operacijų tipai’.
Vartotojų darbo programoje registravimas
Verslo valdymo sistemoje EuroSkaita išsaugojama informacija apie įrašus ir operacijas sukūrusius bei redagavusius vartotojus.
Modulyje Visos operacijos kiekvienai operacijai matomas ją įvedęs vartotojas (ir įvedimo data) ir paskutinį šios operacijos redagavimą atlikęs vartotojas (ir šio redagavimo data)
Kiekvienos konkrečios operacijos Informacijos lango puslapio Informacija lauke ‘Sukūrė’ matomas pasirinktą operaciją sukūręs vartotojas, lauke ‘Sukūrimo data’ matomas šios operacijos sukūrimo data ir laikas, lauke ‘Taisė’ matomas paskutinį pasirinktos operacijos redagavimą atlikęs vartotojas, lauke ‘Taisymo data’ matomas paskutinio operacijos redagavimo atlikimo data ir laikas; jeigu operacija akceptuota, tai lauke ‘Akceptavo’ matomas paskutinį operacijos akceptavimą atlikęs vartotojas, o jeigu operacija audituota, tai lauke ‘Auditavo’ matomas paskutinį operacijos auditavimą atlikęs vartotojas:
Pirkimų valdymo ir Pardavimų valdymo moduliuose registruojamų operacijų galvose esančiame lauke ‘Registravo’ pagal nutylėjimą bus įrašytas aktyviam vartotojui priskirtas Mūsų asmenų sąrašo asmuo. Šio lauko reikšmės pakeitimas nepakeičia operacijos įvedimą ar redagavimą atliekančio programos vartotojo.
Programoje yra galimybė sužinoti bet kurio programos sąrašo įrašo ar Konfigūracijos kintamojo redagavimo istoriją, t.y. kiekvieno redagavimo laiką ir jį atlikusį vartotoją. Šią funkciją valdo Konfigūracijos modulyje, Konfigūracijos medžio šakai Konfigūracija=>Sisteminiai parametrai priklausantis kintamasis ‘(2187) Sąrašų redagavimo istorija’. Įrašų redagavimo istorija pildoma, kai šio kintamojo reikšmė yra ‘Registruojama’.
Pasirinkto sąrašo įrašo ar Konfigūracijos kintamojo redagavimo istorija matoma specialiame programos lange Redagavimo istorija.
Šis langas iškviečiamas paspaudus sąrašo ar Duomenų konfigūracijos lange esantį mygtuką .
Programoje yra galimybė registruoti vartotojų darbo su programa laiką bei trukmę. Šią programos galimybę valdo Konfigūracijos modulyje, Konfigūracijos medžio šakoje Konfigūracija => Sisteminiai parametrai esantis kintamasis ‘(924) Vartojimo statistika’. Šio kintamojo reikšmė pasirenkama iš sąrašo. Jeigu jam priskirta reikšmė ‘Registruojama’, programoje bus registruojamas kiekvieno vartotojo darbo su programa laikas ir trukmė. Tokiu atveju ši informacija bus matoma Vartotojų teisių modulyje – Vartotojų medyje pasirinkus konkretų vartotoją, dešinėje lango pusėje esančiame puslapyje Aktyvumas matomas pasirinkto vartotojo darbo su programa laikas ir darbo laiko trukmė:
Šio puslapio informacija neredaguojama.
Dokumento nr. 47