Žinių bazė:

Pardavimo savikainos didinimas

Tiksliai apskaičiuokite parduodamų prekių savikainą, vertinant išlaidas ne tik žaliavoms, bet ir papildomoms paslaugoms.
2021-05-08
Savikainos didinimas_sėkmės istorija_apskaitos programa
Pagrindinė įmonės veikla – žuvų, vėžiagyvių ir moliuskų perdirbimas ir konservavimas.

Reikalavimai

Prieš diegimą

Anksčiau įmonė išlaidas už papildomas paslaugas (transportavimą ir pan.) perkeldavo tiesiogiai į įmones sąnaudas, todėl negalėdavo tiksliai įsivertinti parduodamų prekių savikainos konkrečiai Pardavimo operacijai, o atitinkamai ir savo išlaidų bei kiekvieno pardavimo pelningumo. Todėl dalis pardavimų atrodė pelningi, nors tokie nebuvo. Dėl to įmonė turėdavo nuostolingus pardavimus, jų nematydavo ir negalėdavo atlikti būsimų veiklos pokyčių. Pardavimo kainą įsivertinant preliminariai, keičiant kainą rankiniu būdu ar naudojant kainoraščius nebūdavo taip tikslu, nes papildomų paslaugų kainos kiekvieną kartą skirdavosi. Atsekamumas tarp Pardavimo ir Prekių transportavimo operacijų buvo sudėtingas, nes neišlikdavo aiškaus ryšio tarp šių operacijų. Taip pat likdavo tikimybė, kad parduodant prekes nebus tinkamai įvertinta savikaina ir tuomet įmonės pelnas gali sumažėti.

Rezultatai:

Atsižvelgiant į įmonės verslo specifiką – didelių prekių kiekių užsakymams gamyba ir pardavimas – EUROSKAITA verslo valdymo ir apskaitos programoje realizuotas Pardavimo savikainos didinimas, kuomet atskiriamas tam tikros partijos parduodamas kiekis nuo užpajamuotos pirminės partijos kiekio, įvertinamos papildomos išlaidos už paslaugas (transportavimas ir pan.) konkrečiai Pardavimo operacijai ir tuomet atitinkamai keičiama parduodamų prekių savikaina.

 

  • Dabar įmonė gali tiksliai įvertinti parduodamų prekių savikainą, vertinant išlaidas ne tik žaliavoms, bet ir papildomoms paslaugoms.
  • Išlieka Pardavimo ir Prekių transportavimo operacijų tarpusavio atsekamumas.
  • Sumažėja klaidų, kuomet prekės parduodamos tinkamai neįvertinus išlaidų papildomos paslaugoms, tikimybė.

 

Sukurta funkcija, kurios paspaudimo metu iš Pardavimo operacijos automatiškai sukuriama Prekių transportavimo operacija, atskirianti parduodamą partiją nuo pajamuotos pirminės partijos ir leidžianti atlikti savikainos keitimą. Pats savikainos keitimas atliekamas esant Transportavimo operacijoje. Transportavimo operacijoje paveldimas Pardavimo dokumento numeris ir kiti svarbūs požymiai, todėl atsekti šių operacijų tarpusavio ryšius galima daug paprasčiau.

Kiti įrašai

Žinių bazėje

Atraskite daugiau įrankių ir strategijų modernaus verslo auginimui.

Prototechnikos produktus naudoja:

Susipažinkite su mūsų sprendimais

Pritaikysime jums geriausią VVS sprendimą atsižvelgiant į dydį ir tikslus.

0 +

Metų versle 

0 +

Verslo sprendimų

0 +

Laimingų klientų

0 +

Metai “Know How” patirties

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

Atsiūsime ką nors tik kartą per savaitę ir tik atktualius verslui dalykus.